ستمپی
پکینگ نسوز و تاریخچه آن

پکینگ نسوز و تاریخچه آن

ویرایش: 1398/4/1
نویسنده: نسوزآنلاین

پکینگ نسوز و تاریخچه آن

پکینگ های آب بندی بیش از ۵۰۰۰ سال است که با موهای بافته شده ی اسب و روغن حیوانات پوشش داده شده است  برای روانکاری (گریس زنی) و دیگر ویژگی های درزبندی استفاده می شوند. پکینگ های نسوز و آب بندی در سال های اخیر به شدت پیشرفت کرده است، اما به ویژه در ۳۰ سال گذشته به دلیل نگرانی های که محیط زیست در مورد نشت دریچه ها و شیر فلکه ها داشت و قوانین آژانس حفاظت محیط زیست ایالات متحده (EPA)، به خط مقدم تولید این پکینگ ها رسیده است.

در هنگام استفاده از پکینگ های نسوز آب بندی ممکن مساله آب بندی و درزبندی به نظر ساده بیاید ولی متغیرهای زیادی را باید در هنگان درزبندی در نظر گرفت که هرکدام از این متغیر ها نقش های مختلفی و کاربردهای مختلفی داشته باشد.

برای شروع درک این مطلب مهم است که از چه نوع پکینگ نسوزی باید استفاده کرد : پکینگ ها برای کنترل نشتی از ناحیه منفذ ها و تنه ی دریچه ها و شیر ها طراحی شده اند .

این درزبندی با پکینگ ها کاملا باعث جلوگیری یا کاهش نشتی بین دسته ی شیر ها و دریچه ها با منفذ دریچه ها می شود.

پکینگ مکانیکال (پکینگ تفلون ، پکینگ گرافیت خالص ، پکینگ آرامید) یک اختراع قرن بیستمی است ، کانسپت اولیه این پکینگ به سالهای زودتر یعنی سال ۱۹۰۰ بر میگردد .ثبت اختراع اولیه ی آن در شرکت های ثبت اختراع از سال ۱۹۱۳ و سال ۱۹۱۹ می باشد که هرکدام ویژگیهای یک پکینگ آب بندی مکانیکال مدرن را داشت .

اولین استفاده ی تجاری و موفقیت آمیز از پکینگ مکانیکال در پمپ های سانتریفیوژ بود این استفاده در شرکت Ingersoll-Rand  در سال ۱۹۲۸ بود ، تا قبل از این تاریخ این پکینگ ها در ماشین های تبرید یا همان پمپ های سرما ساز استفاده میشد البته نه در پمپ های بزرگ .

پکینگ های مکانیکال استفاده شده در شرکت Ingersoll-Rand  برای اولین بار در خط لوله ی پمپ های گریز از مرکز استفاده می شد. ظاهرا این شرکت هیچ گونه برنامه ای برای تجاری کردن آن نداشت و استفاده ی چند منظوره ای از این پکینگ های تا سال ۱۹۳۰ نمی شد.

پکینگ مکانیکال در سال ۱۹۲۳ توسط George J. Cooke اختراع ثبت شد طراحی اورژینال و اصلی او “Cooke Seal” نامیده می شد که در شفت های چرخشی استفاده می شد همچنین او شرکت Cooke Seal را پایه گذاری کردمنبع:

http://naatra.com/پکینگ-نسوز-و-تاریخچه-آن/

امتیاز دهی به مقالهپکینگ نسوز و تاریخچه آن
پکینگ نسوز و تاریخچه آن
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره پکینگ نسوز و تاریخچه آن نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: انواع پکینگ ، پکینگ ، کاربردهای پکینگ نسوز